Warta Poznań: Po cichu do celu

Warta Poznań: Po cichu do celu

Fot. GLOS WIELKOPOLSKI/Polska Press/East News
2023-01-25

Warta Poznań pokazuje, że przy małym nakładzie pieniędzy można też osiągnąć sukces. Zespół, który rozgrywa swoje mecze poza stolicą Wielkopolski ciągle się rozwija, czego dowodem jest 9. miejsce po jesieni. Wiosną Warta będzie walczyć o to, żeby zadomowić się w górnej części tabeli.

Jeszcze rok temu wydawało się, że dni Zielonych w Ekstraklasie są policzone. Jednak Warta się utrzymała a w kolejnych rozgrywkach pokazuje, że należy jej się miejsce w Ekstraklasie. 9. pozycja i 25 oczek na koncie to bardzo dobry wynik dla klubu z Poznania. Warta nie musi nerwowo spoglądać w dół, lecz nie może też się w pełni rozprężyć. Lecz chyba o to sympatycy Zielonych nie muszą się martwić, bo zespół pod wodzą Dawida Szulczka rzadko zalicza momenty dekoncentracji.

Dużo wskazuje na to, że wiosną szkoleniowiec Warty będzie miał do dyspozycji podobny skład jak jesienią. Działacze postawili na stabilizację, na razie brak transferów do klubu, z drużyny odszedł Milan Corryn, który jednak nie pełnił ważnej funkcji w drużynie. Być może jednak do klubu ktoś trafi, Warta czeka to, jak poukładają się kwestie transferowe w innych klubach.

Główna część zimowych przygotowań Zielonych do sezonu odbywała się w Turcji. Klub z Poznania rozegrał podczas obozu przygotowawczego 2 sparingi. Najpierw zremisował z Sabah Baku 1:1, a następnie pokonał Dukagjini z Kosowa 1:0. Na powitanie Ekstraklasy w 2023 roku Zielonych czeka duże wyzwanie, 28 stycznia zmierzą się oni z Rakowem Częstochowa. 

Zobacz także