Śląsk Wrocław rezygnuje z Mączyńskiego

Śląsk Wrocław rezygnuje z Mączyńskiego

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2023-01-16

Były reprezentant Polski żegna się ze Śląskiem Wrocław. Piłkarz, który przez kilka lat był podstawowym zawodnikiem klubu w ostatnich miesiącach miał bardzo duże kłopoty. Dzisiaj wrocławianie ogłosili, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Środkowy pomocnik kończy więc trwającą 4 lata przygodę we Wrocławiu. Mączyński trafił do Śląska na początku 2019 roku, kiedy to zakończył swoją grę dla Legii Warszawa. W barwach klubu ze stolicy Dolnego Śląska rozegrał 99 spotkań. W nich 6 razy trafił do siatki oraz zaliczył 13 asyst. Piłkarz był też kapitanem drużyny. 

Zawodnik stracił swoją pozycję w klubie na początku tego sezonu. Nowy trener klubu – Ivan Djurdjević nie widział dla Mączyńskiego miejsca w składzie. Piłkarz został zesłany do rezerw drużyny, w których dwukrotnie wystąpił na boisku. Władze klubu próbowały rozwiązać kontrakt, lecz nie udało się stronom dojść do porozumienia. Te osiągnięto dopiero dzisiaj i Mączyński stał się wolnym zawodnikiem. Na razie jednak nie wiadomo, czy i gdzie będzie kontynuował karierę. 

Krzysztof Mączyński to piłkarz, który przez lata był synonimem solidności. Zawodnik w latach 2014-2017 był w swojej najlepszej formie co zaowocowało regularnymi powołaniami do reprezentacji Polski. Piłkarz był członkiem zespołu, który w 2016 roku osiągnął ćwierćfinał mistrzostw Europy. Łącznie ma na koncie 31 występów z orzełkiem na piersi. 35-letni zawodnik w przeszłości grał w Górniku Zabrze, Wiśle Kraków i Legii Warszawa. 

Zobacz także