GymBeam
www.warhouse.pl
Coraz bliżej wielkiego transferu do Chelsea

Wielki transfer Chelsea

Fot. Beata Zawadzka/East News
2023-01-15

Duża kasa za wielki talent. Chelsea zapłaci ogromne pieniądze za piłkarza z Ukrainy a ten zwiąże się długoletnim kontraktem z The Blues. To kolejny imponujący ruch klubu z Londynu, który nie zamierza się zatrzymywać w ściąganiu kolejnych graczy.

Fatalne wyniki klubu skłaniają działaczy do kolejnych ruchów transferowych. Tej zimy do klubu trafiło już 5 zawodników. Najgłośniejsze nazwiska do Joao Felix, który trafił do Londynu na półroczne wypożyczenie, oraz Benoît Badiashile, środkowy obrońca wykupiony za 38 mln € z Monaco. Jednak to nie są najbardziej imponujące ruchy, ponieważ Chelsea postanowiła sprowadzić do Londynu ukraiński talent.

Mowa oczywiście o Mykhaylo Mudryku. Zawodnik Szachtara Donieck zrobił prawdziwą furorę w tym sezonie Ligi Mistrzów i zwrócił na siebie uwagę największych klubów. Długo wydawało się, że trafi on do Arsenalu, lecz do gry weszła Chelsea i wyłożyła olbrzymie pieniądze za piłkarza. Londyńczycy zapłacą około 100 mln € za Mudryka. W skład tej kwoty wchodzi około 70 mln € opłaty stałej i 30 mln € w bonusach. Piłkarz podpisze kontrakt aż do końca czerwca 2031. Tak długa umowa ma pozwolić na ominięcie przepisów finansowego Fair Play.

Bardzo możliwe, że transfer Mudryka to nie będzie ostatnie słowo działaczy Chelsea. Londyński klub ma na oku jeszcze Moisésa Caicedo z Brighton oraz Marcusa Thurama z Borussii Mönchengladbach. Ponadto The Blues chcą także sprowadzić do siebie Noniego Madueke. To 20-letni piłkarz PSV Eindhoven, za którego londyńczycy są skłonni zapłacić 30 mln €. 

Zobacz także