Wielkie żądania Josue. Legia straci swoją gwiazdę?

Wielkie żądania Josue. Legia straci swoją gwiazdę?

Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
2023-01-12

Legia Warszawa w ostatnich miesiącach zaczęła odbudowę po fatalnym sezonie 2021/2022. W Ekstraklasie warszawianie są na 2. miejscu. Ten wynik trudno byłoby im osiągnąć, gdyby nie Josue. Portugalski pomocnik ma duży wpływ na zespół, lecz może z niego odejść po zakończeniu rozgrywek.

Kibice warszawskiego klubu mogą być zadowoleni z tego, które miejsce zajmuje drużyna pod wodzą Kosty Runjaicia. Dodatkowo warszawianie są nadal w grze o Puchar Polski, czego nie można było być pewnym, chociażby latem, widząc jakich zawodników ściągali włodarze klubu. To zadanie było szczególnie utrudnione przez słabą sytuację finansową. Jacek Zieliński musiał latem przebudowywać zespół nie mają na to zbyt wielu środków. To zadanie jednak mu się powiodło.

Teraz dyrektor sportowy stołecznego klubu stoi przed jeszcze trudniejszym zadaniem, musi nakłonić gwiazdę swojej drużyny – Josue do tego, żeby pozostał w Legii. A to może być bardzo trudne zadanie. Portugalskiemu pomocnikowi latem wygasa kontrakt i na razie niewiele wskazuje na to, żeby jego przedłużenie było możliwe. Jacek Zieliński podczas rozmowy z Romanem Kołtoniem na kanale „Prawda Futbolu” przyznał, że żądania piłkarza są bardzo wysokie.

Dyrektor sportowy klubu z Łazienkowskiej stwierdził, że żaden polski klub nie jest w stanie spełnić warunków, które postawił Portugalczyk. Pomimo tego, nie traci on nadziei na to, że piłkarz zostanie w klubie. Zieliński liczy, że wymagania pomocnika okażą się zbyt wielkie, przez co będzie musiał je zmienić i wtedy przystanie na ofertę ze strony Legii. 

Zobacz także