Powrót napastnika do Lechii Gdańsk

Powrót napastnika do Lechii Gdańsk

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2023-01-11

Lechia Gdańsk szuka sposobów na to, żeby wzmocnić swój skład. Drużyna z Trójmiasta wiosną będzie walczyć o utrzymanie w lidze i potrzebuje piłkarzy, którzy z miejsca będą w stanie zrobić różnicę. Takim ma być nowy napastnik, który już w przeszłości brał w drużynie biało-zielonych. 

Po udanym sezonie 2021/2022 w Gdańsku przyszła fatalna runda jesienna. Gdańszczanie targani problemami organizacyjnymi nie byli często w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalami i szybko wylądowali w strefie spadkowej. Dopiero po zmianie trenera coś drgnęło, Lechia wygrała kilka meczów i zimę spędziła na 14. pozycji. Przewaga nad strefą spadkową wynosi jednak zaledwie 1 oczko, więc biało-zieloni na wiosnę będą się bić o utrzymanie w lidze.

Dlatego też działacze próbują wzmocnić drużynę. Brak transferów latem zaowocował słabą jesienią i w Gdańsku nie chcą powtarzać tego błędu. Klub z Trójmiasta ściągnął do siebie Jakuba Bartkowskiego, który grał w Pogoni Szczecin. To nie koniec transferów, do klubu wróci napastnik, który już zresztą występował w Lechii.

Mowa o Kevinie Friesenbichlerze. To właśnie austriacki snajper ma być kolejnym wzmocnieniem drużyny Marcina Kaczmarka. Według Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl” piłkarz przejdzie testy medyczne i zwiąże się z Lechią kontraktem do końca czerwca 2025. Piłkarz podczas swojego pierwszego pobytu w Lechii rozegrał 16 spotkań i strzelił 5 bramek. Później grał dla Austrii Wiedeń, Wolfsberger AC oraz Sturmu Graz. Ostatnim klubem w karierze 28-latka był łotewski RFS. 

Zobacz także