Matty Cash przejdzie do angielskiego giganta?

Matty Cash przejdzie do angielskiego giganta?

Fot. BEN STANSALL/AFP/East News
2023-01-10

Polski obrońca wzbudza duże zainteresowanie na rynku transferowym. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o tym, że może trafić do Hiszpanii i grać w Atletico Madryt. Wczoraj jednak pojawiły się informacje, które mówią o tym, że zawodnik jest w kręgu zainteresowań giganta z Premier League. 

Drużyną, która widziałaby u siebie Casha ma być Chelsea. Londyński klub boryka się z olbrzymimi problemami w ostatnich tygodniach. Zmiana Thomasa Tuchela na Grahama Pottera przyniosła odwrotny skutek od oczekiwanego, The Blues notują słabe wyniki a potwierdzeniem beznadziejnej dyspozycji londyńskiej drużyny była niedzielna porażka z Manchesterem City 0:4.

Wpływ na słabe wyniki Chelsea mają być kontuzje. Jednym z graczy, który jest ostatnio rzadko do dyspozycji szkoleniowca jest Reece James. 23-letni zawodnik zaledwie 8 razy pojawił się w tym sezonie na boiskach Premier League. Dlatego też władze The Blues rozglądają się za zastępstwem dla tego zawodnika. Miałby być nim właśnie Matty Cash.

Możliwe więc, że reprezentant Polski trafi do wielkiego klubu. Według informacji, które przekazał Simon Phillips, londyński zespół potrzebuje wzmocnień i możliwe, że do transakcji dojdzie jeszcze zimą. Najpierw jednak władze Chelsea musiałyby dogadać się z Aston Villą. Według portalu „Transfermarkt”, zawodnik jest wyceniany na około 22 mln €. The Blues musieliby pewnie zapłacić trochę więcej za zimowy transfer prawego obrońcy. Zanim jednak do tego dojdzie to musi się wyjaśnić stan zdrowia Casha, który podczas ostatniego meczu opuścił boisko z urazem pachwiny. 

Zobacz także