Piłkarski obieżyświat wzmocni Pogoń Szczecin?

Piłkarski obieżyświat wzmocni Pogoń Szczecin?

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2023-01-06

Słaba gra w defensywie była największą bolączką Portowców w rundzie jesiennej. Działacze drużyny postanowili więc wzmocnić tę formację i do klubu trafiła już dwójka defensorów. Wygląda na to, że do klubu trafi jeszcze stoper, który w przeszłości był zawodnikiem Sportingu Lizbona oraz Barcelony. 

W wywiadzie, który ukazał się w „Przeglądzie Sportowym” Dariusz Adamczuk przyznał, że z drużyny może odejść Sebastian Kowalczyk, ale za to do klubu może trafić stoper. Pogoń jesienią straciła aż 25 bramek w Ekstraklasie, tylko 6 drużyn zanotowało gorszy wynik. to oczywiste, że jeśli Portowcy chcą się liczyć w walce o czołowe lokaty w lidze to muszą lepiej grać w obronie. A pomóc w tym może 28-letni Portugalczyk – Edgar Ie.

O tym, że Pogoń interesuje się właśnie tym graczem poinformował Szymon Janczyk z portalu „weszlo.com”. Dziennikarz poinformował, że toczą się rozmowy mające na celu sprowadzenie gracza do Szczecina. Zawodnik jest aktualnie bez klubu, więc Portowcy nie będą musieli płacić za jego transfer. 

CV tego obrońcy może robić duże wrażenie. Zawodnik jest wychowankiem Sportingu Lizbona. To z tego klubu trafił w 2012 roku do Barcelony. Grał głównie w rezerwach Blaugrany, tylko raz udało mu się wystąpić w seniorskim zespole. Następnie trafił do Villarreal a w kolejnych latach grał w Lille, FC Nantes i Feyenoordzie. Jego ostatnim klubem był turecki Trabzonspor. W barwach tego klubu odniósł poważną kontuzję i od stycznia 2022 jest bez klubu. Edgar Ie ma też na koncie jeden występ w seniorskiej reprezentacji Portugalii.

Zobacz także