Angielskie kluby biją się o Ukraińca

Angielskie kluby biją się o Ukraińca

Fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News
2023-01-04

Już od kilku lat kluby Premier League płacą ogromne sumy za kolejnych piłkarzy. Graczem, który lada moment może trafić na Wyspy ma być Ukrainiec Mychajło Mudryk. Parol na gracza Szachtara Donieck zagięły kluby z Londynu, które chcą wyłożyć za niego ogromne pieniądze. 

Ukraiński skrzydłowy zrobił ogromną furorę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Piłkarz Szachtara był motorem napędowym swojego klubu, można powiedzieć, że w pojedynkę ciągnął ukraińską drużynę. Ostatecznie klub z Doniecka nie zdołał awansować do fazy pucharowej Champions League, lecz gdyby nie 3 bramki i 2 asysty Mudryka trudno byłoby mu zająć 3. miejsce w rywalizacji z Realem Madryt, RB Lipsk i Celticem. 

Wiele jednak wskazuje na to, że skrzydłowy nie zagra na wiosnę w barwach ukraińskiego klubu. Szachtar będzie zmuszony do sprzedaży swojego gracza, szczególnie że sam klub ma duże tarapaty wywołane przez wojnę w Ukrainie. Angielskie kluby chcą zapłacić duże pieniądze za tego piłkarza a te przydałyby się Szachrarowi.

Mówi się, że cena za tego gracza może wynieść nawet ponad 80 mln funtów. Początkowo o podpis pod kontraktem Mudryka zabiegał bardzo mocno Arsenal. Kanonierzy długo prowadzili rozmowy, byli skłonni zapłacić wymaganą kwotę. Lecz w ostatnich dniach ich ofertę mieli przebić włodarze Chelsea. The Blues chcą zapłacić 85 mln funtów a w negocjacjach ma uczestniczyć sam właściciel klubu – Ted Boehly. Wydaje się więc, że to właśnie do niebieskiej części Londynu trafi 21-letni Ukrainiec. 

Zobacz także