cristiano felix chelsea

Portugalczyk wkrótce w Chelsea?

Fot. eastnews
2022-12-27

Londyńska Chelsea zamierza kupić nowego napastnika w trakcie zimowego okna transferowego. Nadal ich priorytetem na liście życzeń jest Portugalczyk, jednak tym razem nie chodzi o Cristiano Ronaldo, tak jak latem 2022 roku.

Zawodnikiem, którego Chelsea chce ściągnąć do siebie w pierwszej kolejności ma być według brytyjskiego “The Telegraph” Joao Felix. 23-latek coraz częściej ląduje na ławce rezerwowych Atletico Madryt i z tego powodu już zimą będzie szukał nowego klubu. Zielone światło na taką transakcję dają też Hiszpanie, oczekując ofert transferowych lub wypożyczenia z obowiązkiem wykupu.

Właśnie ta druga opcja ma najbardziej interesować londyńską Chelsea. Sztab scoutingu i analiz bacznie przyglądał się dwóm zawodnikom, ale wobec zakontraktowania Matheusa Cunhi przez Wolverhampton, podjęto błyskawiczną decyzję o konieczności sprowadzenia Portugalczyka. Nie bez znaczenia było z pewnością wzmocnienie się innego rywala w walce o czołowe lokaty - Liverpool dopina transfer Cody’ego Gakpo. 

Na liście zainteresowanych Joao Felixem jest też według włoskich mediów Juventus, jednak to brytyjczycy mają być bardziej zdecydowani i liderować w walce o angaż 23-latka.

Fot.:Martin Meissner/Associated Press/East News

Zobacz także