ishak kontrakt zarobki

Ogromne zarobki Ishaka!

Fot. eastnews
2022-11-19

Nowy kontrakt podpisany przez Mikaela Ishaka z Lechem Poznań sprawił, że stanie się on nie tylko najlepiej opłacanym zawodnikiem Kolejorza, całej ligi, ale także wszechczasów. Do tej pory w Polsce nikt nie inkasował takiej kwoty za pojedynczy sezon gry.

Mikael Ishak swój kontrakt przedłużył blisko dwa tygodnie temu. W mediach głośno było o zainteresowaniu jego angażem ze strony wielu europejskich klubów, w tym z Niemiec i Szwecji. Wiadomym więc było, że Lech w celu zatrzymania swojego kapitana musi sięgnąć głęboko do portfela.

Tak też zrobił. Według Sportbladet, czyli szwedzkiej gazety sportowej, 29-letni zawodnik w ramach 2,5 letniej umowy zarobi około 2,5 miliona euro.

Kwota ta jest rekordem PKO Ekstraklasy i stawką, której zapewne nie zaoferowały mu zainteresowane kluby z zagranicy. Do tej pory na największe zarobki w Polsce mógł liczyć Artur Jędrzejczyk, który inkasował za każdy rok gry 850 tysięcy euro. Choć umowa Polaka, podobnie jak jeszcze niedawno Szweda, wygasa wraz z końcem sezonu, to z pewnością nie zostanie ona podwyższona i Ishak pozostanie najlepiej opłacanym zawodnikiem ligi.

Fot.:ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News

Zobacz także