Kapitan Lecha zostaje na dłużej w Poznaniu

Kapitan Lecha zostaje na dłużej w Poznaniu

Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News
2022-11-08

Euforia w Poznaniu. Kapitan, twórca ostatnich sukcesów Lecha zostaje na dłużej w klubie. To co, jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, okazało się dzisiaj faktem. Klub poinformował o tym fakcie podczas oficjalnego otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego akademii Lecha.

Mikael Ishak jest najlepszym graczem mistrzów Polski. Szwedzki napastnik w poprzednim sezonie poprowadził drużynę do zdobycia tytułu a w tym sezonie nie byłoby dobrych wyników Kolejorza, gdyby nie jego bramki. Nic więc dziwnego, że kibice byli mocno zaniepokojeni tym, że Szwedowi wraz z końcem sezonu wygasa umowa z Lechem. Szczególnie że sam piłkarz oraz władze klubu przekazywały, że może być trudno o jej przedłużenie. 

Dzisiaj jednak okazało się, że te wypowiedzi były jedynie zasłoną dymną. Dość niespodziewanie klub poinformował, że ich najlepszy zawodnik zostaje na dłużej w Poznaniu. Ishak dzisiaj podpisał nowy kontrakt w Lechu, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025. Tym samym poznaniacy ubiegli inne kluby. Dużo mówiło się, że zainteresowane tym piłkarzem są kluby ze Szwecji i Grecji. Gdyby Ishak nie podpisał umowy z Lechem to mógłby już na początku stycznia parafować kontrakt z inną drużyną.

Lech Poznań zrobił świetny interes. Latem 2020 roku piłkarz bez kwoty odstępnego trafił do stolicy Wielkopolski. Niemal z marszu stał się jednym z najlepszych piłkarzy drużyny to głównie jego bramki sprawiły, że Kolejorz awansował do rozgrywek Ligi Europy w sezonie 2020/2021. Łącznie Szwed rozegrał w barwach Kolejorza 92 spotkania, strzelił w nich 52 bramki i zaliczył 13 asyst. 

Zobacz także