Krychowiak rozpoczął treningi z Legią

Krychowiak rozpoczął treningi z Legią

Fot. Frank Augstein/Associated Press/East News
2022-10-26

Niecały miesiąc został do Mundialu a Grzegorz Krychowiak zakończył ligowe granie. To dość kłopotliwa sytuacja dla reprezentanta Polski, który musiał poszukać innego miejsca do treningu. Środkowy pomocnik będzie walczył o to, żeby być w formie z zawodnikami Legii Warszawa.

Arabia Saudyjska zatrzymała swoje rozgrywki i rozpoczęła przygotowania do turnieju w Katarze. To sprawiło, że zawodnik Al-Shabab Rijad został zmuszony do szukania innych możliwości do trenowania. Początkowo mówiło się, że drużyny z Arabii będą rozgrywały mecze towarzyskie, dzięki czemu Polak pozostanie w rytmie meczowym. Tak się jednak nie stało i polski pomocnik został postawiony pod ścianą.

Z odsieczą przyszła jednak Legia Warszawa. Krychowiak otrzymał zgodę na treningi w tym klubie. Ma to być dla niego ostatni etap pracowania nad formą przed turniejem w Katarze. Dzisiaj reprezentant Polski pojawił się w Legia Training Center, przeszedł badania medyczne i dołączył do treningów na boisku. Pomocnik idzie więc śladem Sebastiana Szymańskiego, który latem tego roku trenował z rezerwami Legii przed transferem do Feyenoordu Rotterdam.

Krychowiak nie miałby takich problemów, gdyby nie problemy ze znalezieniem klubu. Formalnie pomocnik jest zawodnikiem rosyjskiego Krasnodaru, jednak z racji napadu na Ukrainę, piłkarz nie chciał kontynuować tam gry. Nie udało mu się znaleźć drużyny w Europie, która zaspokoiłaby jego żądania finansowe. Stąd gra Krychowiaka w Arabii Saudyjskiej.  

Zobacz także