Górnik Zabrze ma nowego piłkarza

Górnik Zabrze ma nowego piłkarza

Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER
2022-09-27

Chociaż okienko transferowe zakończyło się kilka tygodni temu, to działacze zabrzańskiego klubu ogłosili przejście nowego zawodnika. Górnik ściągnął awaryjnie piłkarza ze Szwecji, który ma załatać luki w formacji obronnej. 

Pierwsza część sezonu nie jest zbytnio udana dla piłkarzy z Zabrza. Górnika ma tylko 13 punktów na koncie i zajmuje 10. miejsce w tabeli. W oczy rzuca się duża liczba bramek straconych przez klub ze Śląska. Zabrzanie stracili aż 13 goli, więcej wpuszczonych bramek mają tylko piłkarze Stali Mielec, Miedzi Legnica i Lechii Gdańsk. Co więcej, w derbowym meczu z Piastem kontuzji doznał podstawowy stoper drużyny – Rafał Janicki. Obrońca doznał uszkodzenia więzadeł i struktury kostnej, przez co będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy. 

To zmusiło działaczy klubu z Zabrza do szybkiego znalezienia zastępstwa dla byłego zawodnika m.in. Wisły Kraków i Lecha. Sytuacja była o tyle trudna, że musieli szukać wśród graczy, którzy nie mają podpisanego kontraktu. I ta sztuka się udała, do Górnika trafi Emil Bergström. To 29-letni stoper, który w przeszłości występował w takich klubach jak m.in. Grasshoppers, FC Basel czy Rubin Kazań. 

Ostatnie lata spędził w Holandii, gdzie grał dla FC Utrecht i Willem II. W tym ostatnim klubie spędził sezon 2021/2022. W nim wystąpił 14 razy na boisku. Bergström ma na koncie też występy w reprezentacji Szwecji. W narodowej drużynie zagrał 3 razy, za każdym razem były to mecze towarzyskie. Ostatni odbył się w styczniu 2016. 

Zobacz także