Liczba Kaczmarków musi się zgadzać – Lechia ma nowego trenera

Liczba Kaczmarków musi się zgadzać – Lechia ma nowego trenera

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
2022-09-19

Nazwisko Kaczmarek mocno kojarzy się z Lechią Gdańsk. Legendą klubu jest Bogusław, który był zarówno piłkarzem, jak i trenerem klubu. W ostatnim sezonie do 4. miejsca w Ekstraklasie biało-zielonych doprowadził Tomasz, który nie jest spokrewniony z popularnym Bobo. Dzisiaj gdańszczanie ogłosili, nazwisko nowego trenera, który jest właśnie synem Bogusława. 

W piątek pisaliśmy o wielkim bałaganie, który panuje w drużynie z Trójmiasta. Jednym z powodów był właśnie brak trenera. W ostatnich meczach Lechię prowadził Maciej Kalkowski w swoim ostatnim meczu jako główny szkoleniowiec zremisował z Jagiellonią 2:2. Nie dostanie on szansy na dłuższą pracę z pierwszym zespołem zielono-białych, ponieważ klub dzisiaj przejął nowy trener.

Lechia poinformowała, że drużynę poprowadzi Marcin Kaczmarek. To szkoleniowiec, który w przeszłości, podobnie jak jego ojciec, był związany z gdańską drużyną. W latach 1990-1994 oraz 2003-2004 był piłkarzem tej drużyny, w ostatnim okresie będąc również asystentem głównego szkoleniowca. Następnie objął funkcję głównego trenera i z Lechią wywalczył 2 awanse: z IV do III ligi oraz z III do II klasy rozgrywkowej. W 2006 roku zakończył współpracę z biało-zielonymi. 

W kolejnych latach Kaczmarek zaczął tułaczkę po innych kluchach. Był szkoleniowcem w Pogoni Szczecin, Olimpii Grudziądz, Wisły Płock, Bruk-Bet Termalici Nieciecza oraz Widzewa Łódź. Bardzo dobrze szło mu w Płocku, gdzie razem z drużyną najpierw awansował z II do I ligi a później z zaplecza do samej Ekstraklasy. Awans wywalczył też z Widzewem, była to promocja z II do I ligi, lecz po jej wywalczeniu został zwolniony. Teraz będzie miał za zadanie opanować kryzys w Lechii i walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. 

Zobacz także