Trójka piłkarzy Lecha powołanych do reprezentacji Szwecji

Trójka piłkarzy Lecha powołanych do reprezentacji Szwecji

Fot. AP/Associated Press/East News
2022-09-14

Przerwa reprezentacyjna miała być czasem, w którym gracze Lecha przygotują się do trudnych meczów, które czekają ich w październiku i listopadzie. Niestety dla trenera van den Broma, nie będzie on mógł skorzystać z kilku piłkarzy, którzy udadzą się na zgrupowania swoich reprezentacji. 

W poniedziałek Czesław Michniewicz ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Wśród graczy zaproszonych na zgrupowanie znalazł się Michał Skóraś. Jednak to nie jedyny piłkarz, który opuści drużynę po weekendzie i uda się na zgrupowanie. Z kadry pierwszego zespołu do reprezentacji Polski U21 powołanie otrzymali Szymczak, Marchwiński oraz Pingot.

Zagraniczni gracze również opuszczą klub podczas przerwy reprezentacyjnej. Wczoraj powołanie do drużyny narodowej Słowacji otrzymał Lubomir Satka. To nie jedyna strata dla Johna van den Broma. W przyszłym tygodniu na treningach zabraknie też Mikaela Ishaka, Jespera Karlstroma oraz Filipa Dagerstala

Dla tego pierwszego jest to powrót do narodowej drużyny po sześciu latach. Napastnik rozegrał ostatni mecz w styczniu 2016 w towarzyskim meczu z Finlandią, który zakończył z asystą. Ishak jest w bardzo dobrej formie w ostatnich dniach. Gdyby nie jego bramki to Lech miałby jeszcze większe kłopoty niż miał ostatnio. To nie przeszło bez echa w Szwecji. 

Karlstrom jest ostatnio regularnie powoływany do narodowej drużyny. W tym roku wystąpił w barażach o awans na Mundial oraz grał też w meczach Ligi Narodów. Dla Dagerstala to powrót do kadry Szwecji ostatni mecz w narodowych barwach rozegrał w styczniu 2019. Do reprezentacji Gruzji powołania otrzymali Tsitaishvili oraz Kvekveskiri

Zobacz także