Chelsea zwolniła Thomasa Tuchela!

Chelsea zwolniła Thomasa Tuchela!

Fot. DENIS LOVROVIC/AFP/East News
2022-09-07

Takiej decyzji chyba mało kto się spodziewał. Londyńczycy wczoraj sensacyjnie przegrali z Dinamem Zagrzeb, ale chyba mało kto przewidywał, że zapłacić za to swoją posadą będzie musiał szkoleniowiec. Jednak taką decyzję podjęli nowi właściciele klubu.

Niemiecki szkoleniowiec cieszył się dobrą opinią w Anglii. Dość sensacyjnie doprowadził londyński klub do triumfu w Lidze Mistrzów. Ponadto drużyna pod wodzą Tuchela wygrała Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Poprzedni sezon Chelsea zakończyła na 3 miejscu w tabeli, co także zostało przyjęte z zadowoleniem w Londynie, szczególnie biorąc pod uwagę problemy związane ze zmianami właścicielskimi.  

Nowy sezon jednak nie jest już tak udany dla niemieckiego szkoleniowca. Londyńczycy zanotowali już kilka wpadek w tym sezonie, m.in. przegrali z Leeds 0:3 oraz 1:2 z Southampton. 6. miejsce w tabeli to wynik poniżej oczekiwań. Dodatkowo gracze Chelsea wczoraj skompromitowali się w Zagrzebiu. Przegrali w stolicy Chorwacji z tamtejszym Dinamem 0:1. To niespodziewany wynik, który wywołał małe trzęsienie ziemi w Londynie.

Dzisiaj władze klubu poinformowały, że kończą współpracę z Tuchelem. Zarządzający The Blues nie przekazali powodu, z jakiego podjęli taką decyzję, lecz można się domyślać, że powodem są słabe wyniki na początku sezonu. Na razie nie wiadomo też, kto obejmie stanowisko po niemieckim szkoleniowcu. W oficjalnym oświadczeniu władze klubu poinformowały, że nie zamierzają komentować swoich decyzji do czasu ogłoszenia nowego trenera.

Zobacz także