GymBeam
Warta wraca do Poznania

Warta wraca do Poznania

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-08-29

Na razie jednak na jeden mecz. Warta od powrotu do Ekstraklasy swoje mecze rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim. Tam też były rozgrywane mecze derbowe z Lechem. Teraz jednak Zieloni wystąpią w roli gospodarza na stadionie przy Bułgarskiej.

Zieloni nie mogą grać na swoim stadionie. Obiekty przy Drodze Dębińskiej nie spełnia wymagań ekstraklasy, chodzi głównie o brak odpowiednich trybun. Dlatego też Zieloni muszą grać na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Na tym obiekcie odbyły się derby Poznania, które dwukrotnie wygrywał Lech. Warta nie jest w stanie zapłacić za grę na stadionie Kolejorza, dlatego też jest zmuszona do gry poza miastem. 

Jednak już przed ostatnim meczem mówiło się o tym, że może się on odbyć na stadionie przy Bułgarskiej. Miał na to naciskać Lech. Ta próba wywołała jednak ogromne kontrowersje, głównie wśród kibiców Rakowa i Pogoni Szczecin. Rywale zarzucali niesprawiedliwą grę, bo Lech zyskałby dodatkowy mecz na własnym stadionie. Do derbów w Poznaniu ostatecznie nie doszło, co nie przeszkodziło Kolejorzowi w zwycięstwie, które ostatecznie dało zapewnienie tytułu mistrzowskiego. 

Teraz jednak na pewno starcie odbędzie się przy Bułgarskiej. Obie strony doszły do porozumienia, zgodę na przeniesienie meczu z Grodziska Wielkopolskiego do Poznania wyraziła też Komisja ds. Licencji Klubowej PZPN. Dlatego też starcie Warty z Lechem odbędzie się w Poznaniu 18 września o 17.30. Ma to też być sposób uczczenia 110-lecia powstania Warty i 100-lecia Lecha Poznań.

Zobacz także