GymBeam
www.warhouse.pl
Warta ma nowego właściciela

Warta ma nowego właściciela

Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News
2022-08-04

Duża zmiana w Warcie Poznań. Dotychczasowy właściciel klubu sprzedał większościowy pakiet akcji. Nowym udziałowcem jest firma związan z Poznaniem.

W Warcie w ostatnich kilku latach często dochodzi do zmian. O klubie było głośno, kiedy zarządzała nim Izabella Łukomska-Pyżalska. Jej kadencja zakończyła się prawie upadkiem klubu. Później władzę przejął Bartłomiej Farjaszewski. To pod jego wodzą klub awansował do Ekstraklasy, w której gra już trzeci sezon z rzędu. 

Jednak jeszcze przed zakończeniem sezonu 2021/2022 właściciel w liście otwartym poinformował, że klub potrzebuje nowych udziałowców. Tylko wtedy będzie możliwy jego dalszy rozwój. I dzisiaj Warta Poznań poinformowała, że pojawił się nowy inwestor, który przejął większościowy pakiet udziałów w klubie. Jest nim Spółka DD12 Lab, w skład której wchodzi kilku inwestorów.

Z ramienia nowego inwestora do rady nadzorczej klubu wchodzi Paulina Sypniewska. To poznanianka, doktor nauk ekonomicznych. Jej pojawienie się w klubie nie oznacza jednak, że pożegna się z nim Bartłomiej Farjaszewski. Wręcz przeciwnie, były już właściciel pozostaje w radzie nadzorczej.

Pojawienie się nowego inwestora nie oznacza, że teraz Warta będzie klubem, który będzie szastał pieniędzmi. Głównym celem spółki DD12 Lab jest dalszy rozwój Zielonych. Celem samym w sobie jest powrót drużyny seniorów do Poznania. Nowy udziałowiec nie planuje zmian personalnych, jak przyznaje Sypniewska, Warta jest dobrze zarządzana.   

Zobacz także