Gabriel Slonina ma nowy klub

Gabriel Slonina ma nowy klub

Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News
2022-08-03

Były kandydat do gry w reprezentacji Polski był łakomym kąskiem na transferowym rynku. Bramkarz polskiego pochodzenia wzbudzał olbrzymie zainteresowanie wśród topowych klubów. Wczoraj wieczorem został oficjalnie zaprezentowany w nowych barwach.

18-latek jest uważany za jeden z największych talentów bramkarskich na świecie. Już w wieku 17 lat zadebiutował w pierwszym składzie Chicago Fire. Piłkarz dość szybka wywalczył na stałe miejsce w wyjściowej jedenastce drużyny z MLS, co nie przeszło bez echa również w Polsce. 

Na dobrą grę już w młodym wieku zwrócili uwagę skauci największych klubów. Już pod koniec roku 2021 głośno było o tym, że zawodnik może trafić do któregoś z największych klubów na świecie. Zainteresowanie bramkarzem przejawiały m.in. Chelsea, Real Madryt i Juventus. To właśnie klub z Londynu wykazał największą determinację i Slonina trafi do The Blues

Anglicy muszą zapłacić 10 mln $ za bramkarza i dodatkowe 5 mln $ po spełnieniu określonych warunków. Piłkarz podpisał z Chelsea aż 6-letni kontrakt. Jednak na razie nie będzie występował w Anglii, został wypożyczony na pół roku do Chicago Fire. W Anglii będzie miał okazję zadebiutować dopiero w styczniu.

O Sloninie głośno było w Polsce na początku roku, kiedy był rozważany w kontekście gry dla reprezentacji Polski. Spotkał się z nim nawet Czesław Michniewicz i zamierzał powołać na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Zawodnik jednak wybrał grę dla USA.  

Zobacz także