Legia szuka wzmocnień obrony

Legia szuka wzmocnień obrony

Fot. Foto Olimpik/REPORTER
2022-07-27

Legia Warszawa pracuje nad kolejnymi transferami. Tym razem na Łazienkowskiej wzięli się na wzmacnianie defensywy. W drużynie ze stolicy lada dzień może się zjawić dwóch nowych stoperów.

Przebudowa Legii trwa w najlepsze. Aktualnie największe potrzeby są w obronie, ponieważ kontuzji doznał Maik Nawrocki a dodatkowo klub opuścił Mateusz Wieteska. Paradoksalnie odejście tego drugiego jest dużą szansą na wzmocnienie składu. Clermont Foot, do którego trafił piłkarz zapłaciło za niego około 1,3 mln €, więc warszawianie mają pieniądze do tego, żeby Wieteskę zastąpić. 

Dyrektor sportowy Legii – Jacek Zieliński wziął się do pracy i lada dzień do dyspozycji Kosty Runjaicia mogą być nowi piłkarze. Jednym z nich ma być David Bates – tak informuje portal „Legia.net”. To szkocki stoper, który ma na koncie nawet występy w reprezentacji swojego kraju. W ostatnim sezonie był on piłkarzem szkockiego Aberdeen. W przeszłości występował też w Glasgow Rangers i Hamburg SV. Legia ma zapłacić za niego około 500 tys. €.

Bardzo możliwe, że to nie jedyny obrońca, który trafi na Łazienkowską. Jak informuje Piotr Koźmiński z portalu „WP.Sportowefakty.pl” do warszawskiej drużyny ma też trafić Serb Aleksandar Radovanović. To 28-letni stoper, który aktualnie jest związany z belgijskim KV Kortrijk. Legia ma za niego zapłacić trochę ponad 400 tys. €. Jak informuje Koźmiński, transfer jest już praktycznie dogadany, zawodnik w środę ma przejść testy medyczne.  

Zobacz także