Legia robi zmiany w obronie

Legia robi zmiany w obronie

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-07-21

Przebudowa w Legii trwa w najlepsze. Chociaż sezon Ekstraklasy już ruszył, to w warszawskim klubie dojdzie do dużych zmian w bloku obronnym. Z drużyny odejdzie czołowy piłkarz, w jego miejsce ma przyjść zawodnik z Warty Poznań.

Jeszcze przed startem sezonu Kosta Runjaić głośno mówił o tym, że potrzebuje jeszcze kilku znaczących wzmocnień w zespole. Zanim jednak to nastąpi, to z drużyny ma odejść piłkarz, który w ostatnich latach był czołową postacią formacji obronnej. Już kilka dni temu Sebastian Staszewski z portalu „interia.pl” poinformował, że Mateusz Wieteska otrzymał ofertę z drużyny Clermont. Początkowo mówiło się o tym, że Legia nie będzie skora do tego, żeby tę propozycję przyjąć.

Sytuacja z odejściem Wieteski była uzależniona od tego, czy warszawianom uda się znaleźć kogoś w jego miejsce. Dużym problemem było to, że z gry na co najmniej kilka miesięcy wypadł Maik Nawrocki, który uległ kontuzji głowy. To zdecydowanie zawęziło pole manewru Koście Runjaiciowi. Dlatego też początkowo wydawało się, że Wieteska na razie zostanie w Legii.

Jednak jak podaje Tomasz Włodarczyk, transfer lada dzień może dojść do skutku. Warszawski klub ma przyjąć ofertę w wysokości 1,1 mln €. Zresztą w trudnej sytuacji finansowej Legii, odrzucenie tej propozycji mogłoby być niezrozumiałe.

Klub z Łazienkowskiej znalazł już zastępstwo za Wieteskę. Do Warszawy ma trafić Fin Robert Ivanov, który jest zawodnikiem Warty Poznań. Rozmowy w tej sprawie już trwają, tak więc liczba stoperów w Legii nie powinna się zmienić. 

 

 

Zobacz także