Reprezentant Holandii wzmocni Miedź

Reprezentant Holandii wzmocni Miedź

Fot. AFP/EAST NEWS
2022-07-20

Miedź Legnica jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Beniaminek Ekstraklasy ściąga do swojej drużyny zawodników z przeszłością w dużych klubach. Dzisiaj legniczanie ogłosili podpisanie kontraktu z graczem, który rozegrał 19 spotkań w reprezentacji Holandii.

Beniaminkowie po awansie często mierzą się z dylematem, czy warto zostawić graczy, którzy wywalczyli promocję do wyższej klasy, czy jednak wymienić kadrę. Tę drugą drogę obrali działacze Miedzi, którzy ściągnęli do klubu już 8 nowych zawodników.

W większości są to zawodnicy zagraniczni. Do Miedzi trafił m.in. Angelo Henriquez, który w przeszłości grał w Manchesterze United. Do Legnicy trafił też Jerónimo Cacciabue, który wcześniej występował w argentyńskiej ekstraklasie. Jednak to nie są najgłośniejsze nazwiska, które zagrają w barwach beniaminka

Dzisiaj drużyna z Legnicy ogłosiła, że kontrakt podpisał Luciano Narsingh. To zawodnik znany w Holandii, jednak dla kibiców w Polsce również nie jest anonimowy. 31- letni Holender nie jest już w takiej dyspozycji jak był kilka lat temu, gdy grał w reprezentacji, jednak nadal jego CV robi wrażenie. Najlepiej grał w barwach PSV Eindhoven, z którego później trafił do Swansea, klubu, który występował w Premier League.  

Narsingh był też w kadrze Holandii na Euro 2012. Piłkarz w 2016 roku wystąpił w towarzyskim meczu przeciwko reprezentacji Polski. Oranje ten mecz wygrali 2-1 a zawodnik Miedzi zaliczył asystę. Holendrowi wygasła umowa z Sydney FC, przechodzi więc do Legnicy na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt obowiązuje do końca aktualnego sezonu. 

 

 

Zobacz także