Legia czeka na skrzydłowego

Legia czeka na skrzydłowego

Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
2022-06-30

Warszawska drużyna ulega bardzo mocnej przebudowie w letnim okienku transferowym. Trener Kosta Runjaić będzie miał do dyspozycji zupełnie innych piłkarzy, porównując do stanu z wiosny, który miał Aleksandar Vuković. Teraz w Warszawie dopinają przejście skrzydłowego.

W Warszawie robią wszystko, co możliwe, żeby nie powtórzyć koszmarnego wyniku, który wydarzył się w zeszłym sezonie. W Legii praca wre, drużyna pod wodzą Kosty Runjaicia pracuje na obozie w Austrii a do składu dołączają nowi piłkarze. Klub z Łazienkowskiej nie dysponuje ogromnym budżetem transferowym, jednak stara się wzmacniać skład.

Jednym z piłkarzy, którzy mają stanowić o sile ofensywy drużyny Kosty Runjaicia jest Makana Baku. To skrzydłowy, który w polskiej Ekstraklasie pokazał się z dobrej strony w sezonie 2020//2021. Wtedy to grał w barwach Warty Poznań i to głównie dzięki niemu poznanianie zajęli 5. miejsce w końcowej tabeli. Piłkarz był tylko wypożyczony do Zielonych, których nie było stać, żeby wykupić go z Holstein Kiel. Zawodnik trafił do tureckiego Göztepe a w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy Legii.

Jak podaje Piotr Koźmińśki z portalu WP Sportowefakty, warszawianie czekają na dopięcie formalności. Piłkarz przeszedł już testy medyczne i wypadły one pozytywnie. Legia zwleka jednak z oficjalnym ogłoszeniem transferu, ponieważ nie dotarła jeszcze pełna dokumentacja. Gdy tylko Turcy prześlą potrzebne papiery to warszawianie poinformują o przejściu Baku. Klub z Łazienkowskiej ma zapłacić za niego około 350 tys. €. 

Zobacz także