raphinha brazil chelsea

Wielka walka o Raphinhę

Fot. eastnews
2022-06-28

Raphinha jest jednym z ciekawszych kąsków na rynku transferowym. Brazylijczykiem zainteresowane jest kilka klubów z różnych lig, ale ten finalnie pozostanie w Premier League - zmieni jednak Leeds na Londyn.

Brazylijczyk był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Leeds United w ubiegłym roku i to wyłącznie jemu kibice mogą podziękować za utrzymanie się Pawi w Premier League. 25-latek mimo gry w ekipie broniącej się przed spadkiem strzelił 11 goli i dorzucił do tego 3 asysty, mając udział przy 33% bramek tej drużyny. Swoją dobrą formą zasłużył na otrzymywanie regularnych powołań do kadry krajowej, a w trakcie zakończonego już sezonu rozegrał dla Canarinhos 9 spotkań.

Raphinha wraz z agentem rozpoczęli poszukiwania klubu większego niż Leeds, w którym Brazylijczyk mógłby grać o najwyższe cele. W mediach pojawiło się wiele informacji na temat potencjalnych zainteresowanych ekip, a najczęściej pojawiały się dwa kluby - Barcelona oraz Arsenal. Początkowo najbliżej sprowadzenia zawodnika miała być drużyna z La Liga, jednak kością niezgody pomiędzy klubami była kwota transferowa. Wtedy do bardziej ambitnej walki włączył się Arsenal, który oferował więcej pieniędzy, jednak wciąż według Leeds za mało. 

Gdy rozmowy z obiema ekipami stanęły w martwym punkcie, do gry wkroczyła Chelsea i błyskawicznie dogadała się nie tylko z Pawiami, ale także z samym zawodnikiem. Rewelacje te potwierdził już Fabrizio Romano, według którego oficjalna informacja o dopięciu transferu ma się pojawić w najbliższych godzinach. Według dziennikarza Raphinha będzie kosztował 60-65 milionów funtów.

Fot.:AP/Associated Press/East News

Zobacz także