Lech coraz bliższy wzmocnienia składu

Lech coraz bliższy wzmocnienia składu

Fot. Lukasz Gdak/East News
2022-06-20

Mistrzowie Polski pracują nad wzmocnieniem swojej drużyny. Kolejorz ma już nowego trenera, teraz czas na piłkarzy. Blisko dołączenia do klubu jest nowy, środkowy pomocnik. 

Po zakończeniu sezonu, w którym Lech zdobył mistrzostwo Polski, wydawało się, że w Poznaniu w końcu będzie spokojne lato. Skauting klubu miał pracować nad wzmocnieniem składu, po to, żeby drużyna była gotowa do walki o europejskie puchary. Jednak z klubu odszedł Maciej Skorża i plany wzięły w łeb. Pion sportowy musiał się skupić na znalezieniu nowego szkoleniowca a poszukiwania nowych piłkarzy zostały odsunięte na bok.

Wczoraj jednak Lech ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca. Jest nim John van den Brom, który dzisiaj poprowadził pierwszy trening i wziął udział w konferencji prasowej. To może być zwiastun lepszych dni dla kibiców Kolejorza. Tym bardziej że do składu może trafić ciekawy piłkarz z Portugalii. Jak podaje Piotr Koźmiński z portalu sportowefakty.wp.pl, blisko dołączenia do mistrzów Polski jest Alfonso Sousa. To zawodnik z portugalskiego Belenenses, który występuje na pozycji środkowego pomocnika. 

Być może to nie jedyne wzmocnienie składu Lecha. Blisko Kolejorza ma też być Damian Kądzior. Zawodnik chce dołączyć do mistrzów Polski, jednak na razie na przeszkodzie stoją negocjacje pomiędzy klubami. Na razie Piast szuka zastępstwa dla swojego skrzydłowego i ma stawiać zaporowe warunki. Jeśli jednak gliwiczanie zatrudnią nowego piłkarza, to dadzą zielone światło na transfer Kądziora do Kolejorza. 

Zobacz także