John van den Brom, 16.09.2021.

John van den Brom trenerem Lecha Poznań

Fot. AP/Associated Press/East News
2022-06-19

56-letni, pochodzący z Holandii John van den Brom jest już w Polsce i jutro odbędzie się jego oficjalna prezentacja jako nowego trenera Kolejorza.

John van den Brom wylądował dzisiaj w Poznaniu, gdzie podpisze dwuletni, obowiązujący od jutra kontrakt z Lechem Poznań. 

Nowy trener jest pełen nadziei: "Możliwość pracy w klubie mistrza Polski i gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów to dla mnie ogromna szansa. Wiem, że zawodnicy ruszyli już z treningami, ale mamy wciąż czas, by przygotować zespół na bardzo ważne spotkania, a pierwsze z nich 5 lipca (...) Nie chciałem dokonywać wielu zmian w sztabie. Po pierwsze, moi współpracownicy, którzy pracowali z poprzednim trenerem, znają doskonale polską ligę, a także nasz zespół. Wiem od dyrektora sportowego, a także prezesa, że to bardzo dobry sztab, z dużą wiedzą piłkarską. A po drugie, ja zawsze do każdego klubu brałem tylko jednego swojego asystenta i tutaj jest podobnie”. 

Wspomnianym asystentem jest były piłkarz - Denny Landzaat. Z van den Bromem nadal będą pracowali razem - tym razem na Bułgarskiej.

Niezwykle isotnym osiągnięciem Holendra w dotychczasowej karierze było poprowadzenie drużyny Anderlecht Bruksela zwieńczone tytułem Mistrza Belgii.


Potencjalny zastępca Macieja Skorży był pilnie poszukiwany, gdyż ten z powodów osobistych niespodziewanie zrezygnował z roli trenera Lecha Poznań. Odeszli również jego asystenci Rafał Janas oraz Wojciech Makowski.

Zobacz także