Koniec Mączyńskiego w Śląsku?

Koniec Mączyńskiego w Śląsku?

Fot. Mateusz Kuzniak/Reporter
2022-06-13

Wielkie zmiany w Śląsku Wrocław. Jest już nowy trener, który wprowadza swoje porządki. Władze klubu pracują też nad transferami. Będą też transfery z klubu, ofiarą zmian został dotychczasowy kapitan drużyny. 

We Wrocławiu wiedzą, że utrzymanie w Ekstraklasie było zasługą innych klubów, które nie potrafiły wykorzystać słabości Śląska. I między innymi dlatego, władze klubu postanowiły zwolnić Piotra Tworka, mimo że utrzymał on drużynę w lidze. Jego miejsce zajmie Ivan Djurdjević. Serb, który wykonał bardzo dobrą robotę w Chrobrym Głogów, będzie teraz starał się zapanować nad chaosem we Wrocławiu.

A pracy ma bardzo dużo, ponieważ wiosną Śląsk wyglądał bardziej jak przypadkowa zbieranina piłkarzy, niż klasowa drużyna. Dlatego też szkoleniowiec zdecydował, że nie chce w składzie Krzysztofa Mączyńskiego. Kapitan Śląska Wrocław ma za sobą słaby sezon, lecz jest związany z klubem do końca przyszłego sezonu. 

Klub zdecydował więc, że przesuwa Mączyńskiego do drużyny rezerw. Dyrektor sportowy Dariusz Sztylka przekazał, że lepiej dla obu stron będzie, jeśli piłkarz odejdzie z drużyny. Mączyński na razie odrzucił tę propozycję, dlatego też wylądował w drużynie rezerw. Piłkarz na razie nie chce się z tym pogodzić, więc mogą nas czekać kolejne elementy przepychanki między nim a działaczami. Co ciekawe, dużo mówiło się o tym, że Mączyński mógłby wrócić do Wisły Kraków. Jednak ten transfer może być źle odebrany przez kibiców Białej Gwiazdy.   

Zobacz także