Wielki transfer Liverpoolu stał się faktem

Wielki transfer Liverpoolu stał się faktem

Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News
2022-06-13

Wielki transfer Liverpoolu stał się faktem. Angielski klub już oficjalnie porozumiał się z Benficą, dzięki czemu do Anglii trafi Darwin Nunez. Kwota transferu może zrobić naprawdę ogromne wrażenie. 

Końcówka sezonu i przegranie zarówno ligi angielskiej, jak i porażka w finale Ligi Mistrzów sprawiła, że Jürgen Klopp musiał się poważnie zastanowić nad składem swojej drużyny. Głównym problemem wydawał się brak klasowego napastnika, który mógłby wykańczać akcje wykreowane przez resztę zespołu. Co prawda Liverpool bardzo dobrze sobie radził bez klasycznej dziewiątki, jednak tych porażek można było uniknąć, gdyby w składzie The Reds znajdował się klasyczny napastnik.

Liverpool szybko przeszedł do działania i szukał napastników dostępnych na rynku. Przez chwilę mówiło się o tym, że do wicemistrza Anglii może trafić Robert Lewandowski. Jednak były to tylko plotki, ponieważ The Reds zagięli parol na innego napastnika. Na celowniku działaczy znalazł się urugwajski napastnik Darwin Nunez i to on był celem numer 1 dla klubu z Anglii.

I ten transfer stał się faktem. Benfica Lizbona przekazała, że przyjęła ofertę w wysokości 75 mln €, która po spełnieniu warunków może wzrosnąć do 100 mln €. To kończy wszystkie spekulacje łączące zawodnika z innymi klubami. Do oficjalnego ogłoszenia transferu dojdzie lada dzień, pozostały jeszcze testy medyczne, jednak one nie powinny być żadnym problemem. Liverpool będzie miał wreszcie nominalnego napastnika i to z wielką przyszłością przed sobą, ponieważ Nunez ma dopiero 22 lata. 

Zobacz także