Legia blisko sprowadzenia skrzydłowego

Legia blisko sprowadzenia skrzydłowego

Fot. AP/Associated Press/East News
2022-06-09

Legia szykuje wzmocnienie składu. Warszawianie mają sporo dziur w składzie, jednak dyrektor Jacek Zieliński stara się je w miarę możliwości łatać. Bardzo blisko jest transfer serbskiego skrzydłowego. 

Jeden z najgorszych sezonów w historii Legii już za nią. Teraz klub musi zrobić dużo, żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła. Legia zaczęła już zimą od zmiany dyrektora sportowego. Po zakończeniu sezonu 2021/2022 władze klubu ogłosiły, że drużynę będzie prowadził Kosta Runjaić. Niemiec zresztą ma mieć dużo do powiedzenia w kwestii transferów do klubu. 

Sytuacja finansowa w klubie z Łazienkowskiej nie jest dobra, co widać po zawodnikach, którzy mają trafić do klubu. Na razie do drużyny trafił napastnik Blaz Kramer ze szwajcarskiego FC Zurych. Nie doszło do głośnego transferu Pedro Tiby, który ostatecznie nie porozumiał się z Legią. Jednak działacze pracują dalej i za niedługo powinno być widać efekty tej pracy. 

Do Legii ma trafić Aleksandar Cavrić. To serbski skrzydłowy, który gra w barwach Slovana Bratysława. Zawodnikowi wygasa umowa na Słowacji i nie zamierza jej przedłużać. Zawodnik zwrócił na siebie uwagę Crvenej Zwezdy Belgrad, jednak jak podaje portal legia.net, kluby nie doszły do porozumienia. To oznacza, że faworytem do zatrudnienia Cavricia jest właśnie warszawski klub.

To piłkarz z przeszłością w takich klubach jak KRC Genk i Aarhus. W sezonie 2021/2022 w barwach Slovana rozegrał łącznie 44 mecze i strzelił w nich 4 bramki. Cavrić rozegrał 6 spotkań w Lidze Konferencji UEFA, gdzie również trafił do siatki. 

Zobacz także