Polski obrońca trafi do wielkiego klubu?

Polski obrońca trafi do wielkiego klubu?

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-06-02

Bardzo możliwe, że powiększy się polska kolonia w Serie A. Zainteresowanie klubów z tej ligi wzbudza Jan Bednarek, który być może trafi pod skrzydła znanego szkoleniowca.

Polski piłkarz już 5 sezonów spędził w Southampton. Po początkowych problemach z grą ustabilizował swoją pozycję i jest czołowym stoperem w swoim klubie. Dzięki temu ma już na koncie 131 spotkań rozegranych w angielskiej Ekstraklasie i 7 strzelonych bramek. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że Bednarek oraz samo Southampton trochę zatrzymali się w rozwoju. 

Reprezentantowi Polski w tym sezonie przytrafiło się kilka słabszych meczów. I to może właśnie zbyt długi czas spędzony w Southampton miał na to duży wpływ. Jednak obniżka formy nie wpłynęła na to, że piłkarz przestał wzbudzać zainteresowanie innych drużyn. Jest wręcz przeciwnie, od dłuższego czasu mówi się o tym, że Bednarek może trafić do Włoch. 

Najpierw zainteresowane było Napoli. Mówiło się też o tym, że stoper może trafić do Interu Mediolan. Jednak teraz bardzo możliwe, że Bednarek trafi do AS Roma. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, piłkarz czuje, że potrzebuje zmiany i chętnie przeniósłby się do Włoch. Anglicy również chcą przebudować drużynę, więc bardzo możliwe, że wyrażą zgodę na transfer, gdy do klubu wpłynie oferta. 

Jeśli ta informacja okazałaby się prawdą, to stoper trafi pod skrzydła Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec ceni polskiego piłkarza, już w przeszłości się nim interesował, gdy był szkoleniowcem Tottenhamu. Wtedy się nie udało go ściągnąć, być może druga próba już będzie udana. 

Zobacz także