Łukasz Trałka żegna się z Ekstraklasą

Łukasz Trałka żegna się z Ekstraklasą

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-05-14

Dzisiejsze derby Poznania będą meczem wyjątkowym. I to nie tylko dlatego, że Lech może dzięki zwycięstwu mocno przybliżyć się do mistrzowskiego tytułu. To też ostatnie spotkanie w karierze Łukasza Trałki.

Trudno znaleźć bardziej charakterystyczną postać w Ekstraklasie niż właśnie środkowy pomocnik Warty. Trudno też poszukać piłkarza, który tak mocno łączył obydwie poznańskie drużyny. To właśnie w barwach Lecha Trałka świętował największe sukcesy w karierze. Ale z Wartą również osiągnął dużo. Patrząc na to, z jakiego pułapu startowali Zieloni, można odnieść wrażenie, że trudniej było zająć z Wartą 5. miejsce w Ekstraklasie niż wywalczyć mistrzostwo z Kolejorzem.

38-letnie piłkarz postanowił powiedzieć już sobie dość. Dzisiejszy mecz będzie jego 431. występem na boiskach Ekstraklasy. Tym samym piłkarz zajmie 5. miejsce w tabeli wszech czasów. Przed nim znajdują się Łukasz Surma, Marcin Malinowski, Marek Chojnacki i Arkadiusz Głowacki. Zawodnik zagra w derbowym spotkaniu mimo tego, że nie trenował w tym tygodniu z drużyną. Trałka ma wyjść w pierwszym składzie Zielonych i zostanie zmieniony jeszcze w pierwszej połowie. Zawodnicy Warty i Lecha pożegnają go szpalerem. 

W swojej karierze piłkarz występował w Ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin, ŁKS-u Łódź, Lechii Gdańsk, Polonii Warszawa, Lechu i Warcie Poznań. Jego największym osiągnięciem jest zdobycie mistrzostwa z Lechem w sezonie 2014/2015. Jak na defensywnego środkowego pomocnika to strzelił dużo bramek, bo aż 28. Trałka 7 razy wystąpił też w meczach reprezentacji Polski. 

Zobacz także