Legia wyrwie gwiazdę Lechowi?

Legia wyrwie gwiazdę Lechowi?

Fot. Adrian Mielczarski/REPORTER
2022-05-13

Legia Warszawa musi się wzmocnić. Jeśli klub marzy o powrocie do czołówki, to praktycznie w każdej formacji potrzebni są nowi piłkarze. Co ciekawe, Legioniści kuszą byłego lidera Lecha Poznań.

Transfery na linii Poznań – Warszawa budzą ogromne emocje. W ostatnich latach mocno oberwało się Bartoszowi Bereszyńskiemu i Kasperowi Hamalainenowi za opuszczenie Kolejorza i podpisanie kontraktu z największym rywalem. Teraz możliwe, że kolejny zawodnik zdecyduje się na podróż do stolicy. Jak podał Szymon Janczyk z portalu weszlo.com Pedro Tiba rozpoczął negocjacje z Legią Warszawa.

Portugalczyk nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. W poprzednich latach był liderem Lecha Poznań, jednak Maciej Skorża nie miał przekonania do umiejętności Portugalczyka i nie zdecydował się na oparcie środka pola o niego. To oznaczało, że były kapitan Kolejorza trafił na ławkę, ponieważ szkoleniowiec bardziej cenił umiejętności Murawskiego czy Karlstroma. W tym sezonie pojawił się 25 razy na boiskach Ekstraklasy, jednak zazwyczaj z ławki rezerwowych. 1213 minut na murawie, tylko jedna bramka i jedna asysta na pewno nie przynoszą chluby piłkarzowi.

Tibie po zakończeniu sezonu wygasa kontrakt z Lechem. Na razie w Poznaniu nic się nie mówi o jego przedłużeniu. Dlatego też Tiba rozgląda się za nowym miejscem pracy. Otrzymał już ofertę od Jagiellonii, w grze jest także Legia. Jednak na razie nie ma konkretów w tej sprawie, możliwe też, że środkowy pomocnik zostanie w Poznaniu lub też zdecyduje się na powrót do swojej ojczyzny. 

Zobacz także