szymon włodarczyk kontrakt

Rozchwytywany Włodarczyk

Fot. East News
2022-05-05

Wydaje się, że Szymon Włodarczyk będzie jednym z najciekawszych kąsków wśród zawodników Ekstraklasy, którym latem wygasają kontrakty. Młodego napastnika można pozyskać za darmo, a zainteresowanie przejawia kilka krajowych klubów.

Szymon Włodarczyk nie może być zadowolony ze swojej postawy w Legii Warszawa. 19-latek rozegrał w tym sezonie zaledwie 7 spotkań ligowych w seniorskiej kadrze klubu, a żaden występ nie trwał dłużej niż 45 minut (łącznie uzbierał ich 155). Podobnie sytuacja miała się w Pucharze Polski oraz Lidze Europy, gdzie syn byłego zawodnika Legii mógł liczyć zaledwie na końcowe minuty meczów. Mogłoby się więc wydawać, że piłkarz ten nie zasługuje na otrzymanie szansy, jednak nic bardziej mylnego - z doskonałej strony pokazuje się on w rozgrywkach 3 ligi, gdzie w 15 występach strzelił 10 goli i dorzucił do tego 4 asysty. 

19-latek otwarcie przyznał, że jego priorytetem jest regularna gra, dlatego jak na razie nie ma zamiaru przedłużać wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu. Tego z kolei bardzo nie chciałaby Legia, która widzi we Włodarczyku zmiennika dla zawodników pierwszej drużyny. Impas rozmów pomiędzy obiema stronami mają zamiar wykorzystać inne kluby z Ekstraklasy. Wśród nich według medialnych informacji jest między innymi Górnik Zabrze, którego zainteresowanie potwierdzili dziennikarze Przeglądu Sportowego. Oprócz śląskiego klubu ofertę kontraktu ma mu także złożyć Jagiellonia Białystok, która według SportoweFakty jest jednak jedynie opcją rezerwową, bo faworytem w walce o młodzieżowca jest ekipa Jana Urbana.

Fot.:Beata Zawadzka/East News

Zobacz także