Pogoń bliska znalezienia trenera

Pogoń bliska znalezienia trenera

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2022-04-28

Koniec sezonu jest coraz bliżej. To oznacza, że lada dzień Pogoń Szczecin będzie bez trenera. Działacze szukają nowego szkoleniowca, jak podaje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, jeden z kandydatów jest bardzo blisko podpisania umowy.

Kosta Runjaić już jakiś czas temu ogłosił, że nie będzie dłużej prowadził drużyny ze Szczecina. Niemiecki trener doprowadził drużynę do 3. miejsca w tabeli w poprzednim sezonie i wiele wskazuje na to, że w tym roku powtórzy ten sukces. Wydaje się, że szkoleniowiec nie zdoła już zdobyć mistrzostwa Polski w Szczecinie. W nowym sezonie ma poprowadzić Legię Warszawa.

W stolicy województwa zachodniopomorskiego teraz muszą zrobić wszystko, żeby znaleźć trenera, który dalej będzie prowadził drużynę z sukcesami. Jakiś czas temu dużo się mówiło o tym, że szkoleniowcem Portowców będzie Maciej Stolarczyk. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że aktualny selekcjoner kadry U21 jest brany pod uwagę tylko, gdy z żadnym z zagranicznych szkoleniowców nie uda się dogadać.

Dzisiaj Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podał, że bardzo poważnym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Nestor El Maestro. To Brytyjczyk, który urodził się w Belgradzie. Jego niecodzienne nazwisko wynika z tego, że zmienił je (wcześniej nazywał się Jevtić). CV tego szkoleniowca jest bardzo bogate, prowadził on jako pierwszy trener Spartak Trnawa (zdobył z nim mistrzostwo Słowacji), CSKA Sofia, Al-Taawon z Arabii Saudyjskiej i Goeztepe w Turcji. Z tego ostatniego klubu został zwolniony w marcu tego roku, po tym, jak drużyna znajdowała się w strefie spadkowej

Szkoleniowiec podobny był już w Szczecinie na rozmowach, bardzo możliwe więc, że po sezonie obejmie Pogoń. 

Zobacz także