Runjaić odchodzi z Pogoni

Runjaić odchodzi z Pogoni

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-03-24

Wczoraj szczeciński klub zaczął budować napięcie wokół siebie i pozycji trenera. W dzisiejszej konferencji wzięli udział zarówno szkoleniowiec, jak i władze Pogoni. To na niej została ogłoszona decyzja w sprawie przyszłości szkoleniowca.

Kosta Runjaić to chyba najgłośniejsze nazwisko na rynku trenerskim w Polsce. Szkoleniowiec wykonał ogromną pracę w szczecińskim klubie, który z ligowego średniaka stał się czołową siłą w polskiej Ekstraklasie. W zeszłym roku drużyna prowadzona przez Niemca zajęła 3. miejsce w Ekstraklasie. W tegorocznych rozgrywkach jest jeszcze lepiej, Portowcy są liderem tabeli i mają bardzo duże szanse na to, żeby zdobyć pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski.

Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec wzbudzał zainteresowanie innych klubów. W przerwie zimowej głośno mówiło się o tym, że Runjaić może objąć reprezentację Grecji. Do tego jednak nie doszło i trener pozostał w Szczecinie. Głośno jest również o tym, że Legia jest zainteresowana usługami Niemca, jego nazwisko wymieniało się również w kontekście objęcia posady Schalke Gelsenkirchen.

Teraz już wiadomo więcej na temat decyzji Runjaicia. Szkoleniowiec dzisiaj poinformował, że nie przedłuży kontraktu z Pogonią, który wygasa wraz z zakończeniem tegorocznego sezonu. Niemiec przyznał, że robi to z powodów osobistych, na razie nie wiadomo, czy i gdzie będzie kontynuował swoją karierę. 

Ta decyzja to spory cios dla kibiców Pogoni. Nie wiadomo też, jak na taką informację zareagują piłkarze, którzy walczą o tytuł mistrzowski. 

Zobacz także