Karol Świderski odchodzi z PAOK-u

Karol Świderski odchodzi z PAOK-u

Fot. Beata Zawadzka/East News
2022-01-20

Polski napastnik jest bardzo bliski zmiany klubu. Właściwie jest już przesądzone, że reprezentant Polski opuści Grecję i będzie kontynuował swoją karierą poza Europą. 

Gdzie dokładnie trafi Świderski? Zanosi się na to, że będą to Stany Zjednoczone i liga MLS, a dokładniej Charlotte FC. Zgodnie z tym, co podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Amerykanie są zdeterminowani do tego, żeby sprowadzić piłkarza do siebie. Złożyli już ofertę PAOK-owi Saloniki w wysokości 5 mln €. Grecy są zdecydowani, żeby sprzedać Polaka. To dla nich dobry interes, kupili Świderskiego z Jagiellonii Białystok za 2 mln €. Dla polskiego napastnik występ przeciwko AEK Ateny był  ostatnim w barwach klubu, Polak pożegnał się już nawet z kolegami z drużyny.

Reprezentant Polski spędził dobry czas w Grecji. Przyszedł do klubu w 2019 roku i rozegrał w jego barwach aż 134 spotkania. Strzelił w nich 35 bramek i zanotował 14 asyst. W barwach PAOK-u zdobył mistrzostwo Grecji w sezonie 2018/2019 oraz dwukrotnie puchar tego kraju (2018/2019 i 2020/2021). Dzięki dobrym występom w barwach klubu z Salonik trafił do reprezentacji i zagrał na Euro 2020. 

Nowy klub Świderskiego po raz pierwszy wystąpi w rozgrywkach MLS. W kadrze zespołu jest już jeden Polak - Jan Sobociński, który wcześniej grał w ŁKS-ie Łódź. Nowy klub Świderskiego prowadzi Hiszpan - Miguel Ángel Ramírez. Amerykańska liga ma teraz przerwę, rozgrywki zostaną wznowione pod koniec lutego. Charlotte FC w swoim debiucie w MLS zmierzy się z D.C. United.