Już wiadomo co dalej z Kapustką w Legii

Już wiadomo co dalej z Kapustką w Legii

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Piro Shop
2022-01-14

Bartosz Kapustka leczy kolejną kontuzję i pod znakiem zapytania stała jego dalsza kariera w Legii Warszawa. Działacze mistrzów Polski podjęli już decyzję, co dalej będzie z reprezentantem Polski. 

W ostatnich latach kariera Bartosza Kapustki mocno wyhamowała. W 2016 roku wydawało się, że piłkarz ma u stóp cały świat. Zaliczył udany występ na Euro 2016 i przeszedł do ówczesnego mistrza Anglii Leicester City. Ta decyzja nie okazała się jednak trafiona, piłkarz miał problem z przebiciem się do składu popularnych Lisów i trafiał na wypożyczenia do innych klubów. W końcu w 2020 roku zakończył tułaczkę po Europie i trafił do Legii Warszawa.

W barwach mistrza Polski stopniowo odbudowywał swoją dyspozycję, stając się czołową postacią drużyny. Jednak, jak to bywało wcześniej, piłkarz doznał kontuzji. W meczu z Florą Tallin zerwał więzadła w kolanie, co oznaczało dla niego kolejną przerwę w grze. W związku z tym, pod znakiem zapytania stanęła dalsza gra w Legii. Mówiło się nawet o tym, że Kapustka wróci do Cracovii, z której wypłynął na szerokie, piłkarskie wody. 

Te spekulacje nie mają już jednak dalszego sensu. Jak podaje portal legia.net, zawodnik przedłuży umowę ze stołecznym klubem. A stanie się tak dzięki klauzuli w umowie reprezentanta Polski. Zgodnie z tym, co mówił w grudniu Dariusz Mioduski, klub skorzysta z zapisu w kontrakcie z Kapustką i czas trwania zostanie wydłużony o kolejny rok. Będzie on obowiązywał do czerwca 2023

Zobacz także