Grosicki odejdzie z Pogoni?

Grosicki odejdzie z Pogoni?

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
Piro Shop
2022-01-14

Dużo się dzieje podczas zimowej przerwy w Pogoni Szczecin. Zawodnicy przygotowują się do walki o mistrzostwo Polski, ale może się okazać, że przystąpi do rundy wiosennej w zmienionym składzie. Do klubu wpłynęła oferta za Kamila Grosickiego. 

Dzisiaj głośno się zrobiło o tym, że zawodnik może opuścić Szczecin. Pogoń otrzymała za niego ofertę z FC Lorient, które występuje w  Ligue 1. Jak podaje portal WP Sportowefakty, 18. klub francuskiej ekstraklasy chce zapłacić za piłkarza 300 tys. €. Tę sytuację na Twitterze skomentował Mateusz Borek, który potwierdził, że taka oferta wpłynęła, jednak przekazał, że władze klubu nie zamierzają sprzedawać zawodnika. Wiąże się to z tym, że z drużyny dopiero co odszedł Kacper Kozłowski, dyrektor sportowy klubu Dariusz Adamczuk nie zamierza jej osłabiać przed walką o mistrzostwo Polski.

Przyjście zawodnika do klubu ze Szczecina było sporą niespodzianką. Zawodnik po nieudanej przygodzie w West Bromwich Albion postanowił wrócić do kraju. Brak gry w ostatnim okresie sprawił, że piłkarz przestał otrzymywać powołania do reprezentacji. Początki w Pogoni nie należały do łatwych, jednak im więcej szans otrzymywał, tym częściej był mocnym ogniwem Portowców. Rundę jesienną zakończył z bilansem 3 bramek i 4 asyst w 13 spotkaniach. 

Grosicki ma kontrakt ważny jeszcze przez 1,5 roku. Wygląda na to, że na pewno do lata zostanie w Szczecinie. Dzięki dobrym występom może pomóc swojemu macierzystemu klubowi w walce o tytuł a sobie ponownie wywalczyć miejsce w reprezentacji. Szczególnie że nowym selekcjonerem ma zostać Adam Nawałka, który mocno ceni pomocnika Pogoni. 

Zobacz także