Kulesza rozmawiał już z Nawałką!

Kulesza rozmawiał już z Nawałką!

Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER
Piro Shop
2022-01-14

Ogłoszenie nowego selekcjonera coraz bliżej. Z informacji dziennikarzy wynika, że nie powinno być niespodzianki i czeka nas powrót na reprezentacyjną ławkę. 

W czwartek doszło do rozmów pomiędzy Cezarym Kuleszą a Adamem Nawałką. Były trener Lecha Poznań nie mógł wcześniej spotkać się z prezesem PZPN, ponieważ przebywał na wakacjach na Malediwach. Pobyt miał być jeszcze dłuższy, ale ze względu na okoliczności, szkoleniowiec postanowił go skrócić. W czwartek wylądował na lotnisku Okęcie i stamtąd od razu udał się na spotkanie z Kuleszą. 

O tym fakcie poinformowali m.in. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl oraz Mateusz Borek, współwłaściciel Kanału Sportowego. Zgodnie z tym, co podali Ci dziennikarze, rozmowy miały dobry przebieg i obie strony doszły do porozumienia. Jak podaje Adam Godlewski z portalu gol24.pl, do ogłoszenia nominacji Nawałki może dojść nawet dzisiaj.

Ten sam dziennikarz poinformował również o kulisach rozmów. Nawałka ma poprowadzić drużynę w meczu barażowych przeciwko Rosji. Jeśli reprezentacja wygra, to kontrakt będzie obowiązywał również w drugim meczu barażowym. W przypadku awansu na Mundial, to były trener Lecha Poznań będzie prowadził drużynę podczas meczów w Katarze. Ma otrzymać około 250 tys. zł miesięcznie

Nawałka pali się do pracy. Na spotkanie z Kuleszą przyjechał dobrze przygotowany, miał już nawet rozpisany plan przygotowań do meczu z Rosją. Te jednak nie będą zbyt długie, ponieważ trener będzie miał do dyspozycji zaledwie 3 jednostki treningowe. Pierwszy mecz barażowy odbędzie się 24 marca w Moskwie.