Były gracz Realu trafi do Lechii?

Były gracz Realu trafi do Lechii?

Fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER
2022-01-07

Do ciekawego transferu może dojść lada moment w Gdańsku. Do Lechii ma trafić piłkarz z przeszłością w La Liga. 

Ciekawą informację przekazał dziennikarz portalu sportowefakty.wp.pl, Piotr Koźmiński. Według niego, klub z Trójmiasta ma ściągnąć do siebie gracza z przeszłością w lidze hiszpańskiej. W szeregi klubu z Ekstraklasy może trafić Jorge Franco Alviz "Burgui". To zawodnik, który występuje najczęściej na pozycji skrzydłowego. Może również grać w środku pola.

Piłkarz ma 28 lat i ciekawą przeszłość na hiszpańskich boiskach. W młodości występował nawet w młodzieżowych drużynach Realu Madryt. Rozegrał łącznie ponad 100 spotkań w drużynie Castilli oraz Realu Madryt C. Nie zdołał jednak się przebić do pierwszego składu Królewskich. Później trafił do drużyny Espanyolu Barcelona, następnie do Sportingu Gijon i Deportivo Alaves. W barwach tych klubów wystąpił 100 razy w La Liga. 

Najwięcej spotkań zaliczył w barwach tego ostatniego klubu. Być może byłoby ich jeszcze więcej, gdyby nie kontuzja. "Burgui" w marcu 2019 roku zerwał więzadła krzyżowe, od tego czasu rozegrał tylko 3 spotkania w lidze hiszpańskiej. 

Zawodnik od lipca 2021 jest bez klubu. To oznacza, że mógłby trafić do Lechii bez kwoty odstępnego. To sprawia, że gdańszczanie nie ryzykują dużo sprowadzając go do siebie. Jeśli transfer dojdzie do skutku, to będzie to już 3. wzmocnienie biało-zielonych przed rundą wiosenną. Lechia zajmuje 5. miejsce w Ekstraklasie i ma realną szansę na walkę o awans do europejskich pucharów.

Zobacz także