cavani barcelona

Cavani nowym celem Barcelony?

Fot. East News
Piro Shop
2021-12-02

Według brytyjskich dzienników Edinson Cavani po sezonie opuści Manchester United i stanie się wolnym zawodnikiem. Jego pozyskaniem poważnie zainteresowana jest Barcelona, która widzi w nim podstawowego napastnika drużyny.

Urugwajczyk trafił na Old Trafford w październiku zeszłego roku i świetnie rozpoczął przygodę z Manchesterem United. Zagrał w 26 spotkaniach Premier League, w których strzelił aż 10 goli i dorzucił do nich 3 asysty. Urugwajczyk miał bardzo duży wpływ na osiągnięcie przez ekipę Ole Gunnara Solskjaera wicemistrzostwa. Edinson Cavani nie może jednak nazwać obecnego sezonu udanym. 34-latek stracił początek sezonu przez kwarantannę, a następnie oddał swój ulubiony numer oraz miejsce w podstawowym składzie na rzecz sprowadzonego Cristiano Ronaldo.

Regularna gra Portugalczyka i dobra dyspozycja strzelecka w jego premierowych spotkaniach ograniczyły możliwości występów Urugwajczyka. Cavani mógł liczyć jedynie na pojedyncze występy, których do tej pory było zaledwie 5 w Premier League i 3 w Lidze Mistrzów. Napastnik z tego powodu zamierza znaleźć sobie nowy klub.

Usługami Urugwajczyka zainteresowana jest Barcelona. Według brytyjskich dzienników Hiszpanie chętnie zatrudniliby 34-latka już zimą, jednak ze względu na swoją sytuację finansową wolą zaczekać do momentu wygaśnięcia jego kontraktu i zatrudnić go latem na zasadzie wolnego transferu. Dla Cavaniego byłby to czwarty kontrakt w klubach z lig popularnego TOP5, czym zrównałby się między innymi z Cristiano Ronaldo. Urugwajczyk poza Manchesterem United (Premier League) grał również w PSG (Ligue 1) i Palermo oraz Napoli (Serie A). 

Fot.:AP/East News