Legia ponownie ukarana

Legia ponownie ukarana

Fot. Beata Zawadzka/East News
Piro Shop
2021-10-22

Kibice Legii i UEFA to nie jest dobrana para. Praktycznie co mecz w europejskich pucharach europejska centrala dopatruje się uchybień w procedurach bezpieczeństwa na warszawskim stadionie i nakłada kary. 

Chciałoby się powiedzieć znowu to samo. UEFA kolejny raz postanowiła ukarać mistrzów Polski. Tym razem chodzi o nieprzestrzeganie zasad podczas meczu Ligi Europy pomiędzy Legią i Leicester. Według europejskiej federacji piłki nożnej, w czasie spotkania były niedrożne ciągi komunikacyjne. Pewnie chodzi o zachowanie kibiców na Żylecie, którzy przez cały mecz stali, również w przejściach. Dla UEFY to poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa dlatego Legia została ukarana karą grzywny w wysokości 16 tys. €. Warszawianie mają 90 dni na wpłacenie tej kwoty.

To już 3. kara dla Legii w tym sezonie. Pierwszy raz klub został ukarany za zachowanie kibiców podczas meczu z Florą Tallin. Wtedy władze mistrzów Polski musiały zapłacić 68 tys. € za pirotechnikę na stadionie, niedrożne ciągi komunikacyjne i obraźliwe przyśpiewki. Bardziej dotkliwą karę warszawianie otrzymali przed spotkaniem ze Slavią Praga. Była ona wynikiem niewłaściwego zachowania kibiców w czasie meczu z Dinamem Zagrzeb. Wtedy Legia musiała zamknąć Żyletę. Po negocjacjach z UEFA udało się ustalić, że w miejscu, gdzie siedzą najbardziej zagorzali fani Legii usiądą tym razem zorganizowane grupy dzieci. Dzięki temu Ultrasi Legii zajęli miejsca po drugiej stronie stadionu i mogli dopingować swój klub w starciu z mistrzami Czech. 

Zobacz także