Widzew obrał kurs na awans - podsumowanie sytuacji w 1. Lidze

Widzew obrał kurs na awans - podsumowanie sytuacji w 1. Lidze

Fot. FOT ARKADIUSZ GOLA /Polska Press/East News
Piro Shop
2021-10-05

Sytuacja na zapleczu Ekstraklasy nabiera rumieńców. Kto dobrze wszedł w sezon i będzie się liczył w walce o awans, a kto jest bliżej spadku do 2. Ligi?

Za nami już 11 kolejek w Fortuna 1. Lidze. Liderem tabeli z 26 punktami jest Widzew. Łodzianie złapali właściwy rytm, są niepokonani już od 7 spotkań. Na drugiej pozycji, tracąc 2 oczka do lidera, znajduje się Korona. Drużyna z Kielc złapała lekką zadyszkę. W ostatnich trzech kolejkach nie potrafili wygrać, przegrywając z Sandecją i remisując z Zagłębiem Sosnowiec oraz Chrobrym Głogów.

Trzecie miejsce zajmuje GKS Tychy. Podopieczni trenera Derbina, podobnie jak Widzew nie przegrali o 7 kolejek. To pozwoliło im na awans na pozycję dającą grę w barażach. Kolejne pozycje zajmują Arka Gdynia, Sandecja, która ma jeden mecz zaległy oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała. Za nimi plasują się drużyny, które również powinny się bić o awans, czyli Miedź Legnica oraz ŁKS Łódź.

Wyrównana sytuacja jest również na dole tabeli. Ostatnie miejsce zajmuje GKS Jastrzębie, który po 11 kolejkach ma na koncie tylko 7 oczek. Taki sam dorobek punktowy ma również Stomil Olsztyn. Mimo słabej pozycji w tabeli, dla drużyny z Warmii zaświeciło się światełko nadziei. Olsztynianie po 6 porażkach z rzędu, w kolejnych spotkaniach zdobyli 7 oczek, dzięki czemu dołączyli do reszty stawki. Na pozycji zagrożonej spadkiem znajduje się też Puszcza Niepołomice, która ma o 1 punkt więcej od Stomilu i Jastrzębia. 

Zobacz także