Śląsk wygrywa i jest wiceliderem

Śląsk wygrywa i jest wiceliderem

Fot. Maciej Witkowski/REPORTER
2021-09-26

Podopieczni Jacka Magiera wykorzystali swoją szansę i tracą już tylko 1 punkt do liderującego Lecha. Wrocławianie nie zagrali porywającego meczu, jednak to, co zaprezentowali, wystarczyło na Wisłę Płock.

Początkowo mecz odbywał się w iście niedzielnym tempie. Piłkarze grali wolno i niedokładnie a na boisku brakowało jakichkolwiek emocji. Pierwszą sytuację do zdobycia bramki mieli wrocławianie, jednak Pich zmarnował akcję sam na sam z bramkarzem. Później goście mieli swój czas. W 24. minucie Tomasik dobrze podał do Jorginho, który źle się zachował i nie trafił z kilku metrów po bramki. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Nie minęło nawet 60 sekund, a Pawłowski sprytnie podał do Praszelika, a ten głową trafił do siatki płocczan.

Po upływie pół godziny mieliśmy znowu remis. Tomasik dobrze dośrodkował do Michalskiego, ten podał do Krywociuka, a Azer skierował futbolówkę do bramki. Goście nie cieszyli się długo z remisu. 180 sekund po strzeleniu bramki, Krywociuk zagrał piłkę ręką w polu karnym. Ostateczna decyzja o przyznaniu rzutu karnego została przyznana po analizie VAR. Jedenastkę na bramkę zamienił Robert Pich i Śląsk był ponownie na prowadzeniu. Przed przerwą szansę na strzelenie wyrównującego miał Sekulski, jednak jego strzał obronił Szromnik. 

Już na samym początku drugiej części gospodarze mogli powiększyć prowadzenie. Piłka trafiła do siatki po strzale Exposito, jednak okazało się, że w początkowej fazie akcji jeden z podopiecznych Jacka Magiery był na spalonym i trafienie nie zostało uznane. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla Wisły. Wydawało się, że ręką zagrał Verdsca, wątpliwości rozwiał VAR i ostatecznie jedenastka została odwołana. W 84. minucie było już po meczu. Po raz kolejny sędzia podyktował rzut karny, tym razem już słusznie. Do piłki znowu podszedł Pich i pokonał Kamińskiego. Do końca meczu żadna z drużyn już nie trafiła do siatki i spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1. 

ŁB

 

Zobacz także