michniewicz asystent

Znamy zastępcę Michniewicza

Fot. East News
Piro Shop
2021-09-16

Czesław Michniewicz nie poprowadzi Legii w najbliższym spotkaniu ligowym przeciwko Górnikowi Łęczna. Wiemy już, kto go zastąpi i będzie podejmował decyzje z ławki rezerwowych Mistrzów Polski.

Czesław Michniewicz nie będzie mógł poprowadzić swojego zespołu ze względu na zachowanie, jakiego dopuścił się w poprzednim spotkaniu Ekstraklasy przeciwko Śląskowi Wrocław. Szkoleniowiec przez większą część pierwszej połowy miał duże wątpliwości co do słuszności decyzji podejmowanych przez sędziego głównego, którym był Bartosz Frankowski. W 37. minucie 53-latek został ukarany żółtą kartką, która miała być ostrzeżeniem. Michniewicz swojego zdania nie zmienił i wciąż sprzeciwiał się pracy arbitra. W przerwie meczu za swoje komentarze w wygłaszane w drodze do szatni otrzymał on drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. 

 W związku z tym szkoleniowiec musi odbyć karę jednego meczu zawieszenia, podczas którego nie będzie mógł decydować o poczynaniach drużyny z ławki trenerskiej, a co najwyżej kibicować drużynie z poziomu trybun. Michniewicz może jednak mówić o szczęściu, ponieważ Komisja Ligi mogła przedłużyć jego przerwę od prowadzenia zespołu. Warto także nadmienić, że nie jest to pierwsza kara dla trenera Legii. Jego wcześniejsze zawieszenie z kwietnia 2021 roku obiło się jeszcze większym echem, a kara również była większa - wówczas Michniewicz pauzował w dwóch ligowych kolejkach.

Legia Warszawa poinformowała już, kto zastąpi szkoleniowca w najbliższym meczu z Górnikiem Łęczna. Naturalnym wyborem w tej sytuacji był dotychczasowy asystent Alessio De Petrillo.

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

 

 

Zobacz także