Duży transfer Legii Warszawa. Klub był bliski pobicia rekordu

Duży transfer Legii Warszawa. Klub był bliski pobicia rekordu

Fot. AP/Associated Press/East News
Piro Shop
2021-09-02

Końcówka okresu transferowego była bardzo mocna w wykonaniu Legii. Klub ogłosił 2 wzmocnienia, w tym jedno, które kosztowało ponad 1 mln €. 

Łączenie gry w Ekstraklasie, Lidze Europy oraz Pucharze Polski wymaga odpowiednio szerokiej kadry. Do tej pory warszawianie borykali się ze sporymi problemami, tragiczna sytuacja była przed pierwszym meczem eliminacji Ligi Europy, gdzie w kadrze był tylko 1 nominalny środkowy pomocnik. Czesławowi Michniewiczowi i jego piłkarzom udało się jednak pokonać te trudności i drużyna z Warszawy awansowała do Ligi Europy. Było jasne, że z tak wąskim zestawieniem nie ma szans na skuteczną grę na trzech frontach. 

Działacze Legii w ostatnim czasie nie próżnowali i udało im się dobrać 3 transfery. W weekend potwierdzona została umowa z młodym Albańczykiem Jurgenem Çelhaką. Już we wtorek pisaliśmy również o możliwym przejściu do klubu z Łazienkowskiej Ukrainca Igora Charatina. Tuż przed zamknięciem okienka mistrzowie Polski ogłosili kolejny transfer. Do Warszawy trafi 22-letni Kosowianin Lirim Kastrati. To dynamiczny prawy napastnik, który za 1,3 mln € przechodzi z Dinama Zagrzeb. Umowa została podpisana do końca sezonu 2024/2025. W barwach mistrzów Chorwacji zagrał 51 meczów i strzelił w nich 4 bramki oraz 9-krotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. Transfer Kosowianina to drugi najwyższy transfer w historii Legii. Klub zapłacił 1,3 mln €, więcej kosztował tylko Bartosz Slisz, za którego Legia wyłożyła 1,8 mln €. 

ŁB

Zobacz także