Eliminacje do Ligi Mistrzów: Legia Warszawa - FC Flora Tallin

Dzisiaj mecz Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa, w wyniku wczorajszych starć kibiców deportowano 10 kibiców Legii z powrotem do Polski

Fot. Piotr Molecki/East News
Piro Shop
2021-08-04

Dzisiaj w ramach 3. rundy Eliminacji do Ligi Mistrzów Legia Warszawa rozegra spotkanie z Dinamo Zagrzeb. Rywal Legii będzie gospodarzem meczu i faworytem, choć wcale Dinamo nie radzi sobie rewelacyjnie w tym sezonie. Drużyna zaledwie zremisowała z Rijeką i i niespodziewanie przegrała ze Slavenem Belupo. Mecz rewanżowy 10 sierpnia w Warszawie.

Tymczasem od wczorajszego późnego wieczora media donoszą o wielkich zamieszkach pomiędzy kibicami obu drużyn, pełnych chaosu, po których miejscowe restauracje zgłaszają zniszczenia. Kibiców biorących udział w starciu było około 200. Serbskie media posługują się dzisiaj nagłówkami typu "Płonął Zagrzeb". Wczorajsze wydarzenia zostały sprowokowane prawdopodobnie przez chorwackich kibiców.

Portal "Interia.pl" podał informację, że w wyniku wczorajszych wydarzeń 10 obywateli Polski zostało deportowanych dziś z powrotem do Polski, jeden z Polaków przebywa w szpitalu w związku ze złamaną kością biodrową. Na skalę zniszczeń składają się: uszkodzenie trzech samochodów oraz zniszczenia w pięciu restauracjach.

Wczoraj zawodnicy Legii przeprowadzili otwarty trening dla mediów na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu, na którym swoje mecze - w tym dzisiejszy- rozgrywa Dinamo Zagrzeb. Jeśli Legia Warszawa dziś poradzi sobie piłkarsko z Dinamem Zagrzeb, to następnie zagra ze zwycięzcą pary: Crvena zvezda Belgrad - Sheriff Tyraspol. W razie porażki po dwumeczu z Dinamem Legia Warszawa ma zagrać z przegranym pary: Slavia Praga - Ferencvarosi TC

 

Zobacz także