polacy szanse bukmacherzy analitycy

Polacy bez szans na Euro wg ekspertów

Fot. East News
Piro Shop
2021-06-03

Według analityków z CIES Football Observatory oraz Goldman Sachs nasi reprezentanci nie mają szans na znalezienie się w kluczowych fazach zbliżającego się Euro2020. Podobne zdanie na temat Biało-Czerwonych mają bukmacherzy.

Jako pierwsi swoich analiz dokonali pracownicy Goldman Sachs. Według nich nasza kadra zrealizuje plan minimum, jakim jest wyjście z grupy na Euro, jednak odpadnie na poziomie 1/8 turnieju po spotkaniu z Danią. Co ciekawe na tym samym etapie z turniejem pożegnają się Niemcy, którzy ulegną Anglikom. Według szacunków w finale znajdą się drużyny z Belgii i Włoch, jednak to kadra Roberto Martineza sięgnie po trofeum.

Nieco inny przebieg Euro przewidują analitycy z CIES Football Observatory. Według ich wyliczeń największe szanse na wygranie Euro2020 mają Francuzi, którzy legitymują się współczynnikiem 1.29. Kolejnymi reprezentacjami są Hiszpanie oraz Niemcy (1.26), a także Anglicy 1.21. Wynik, jaki osiągnęli Polacy to 0.78 i klasyfikuje ich na 17. miejscu spośród wszystkich ekip. Ten jest jednak nieco wyższy niż współczynniki naszych grupowych rywali - Szwedów oraz Słowaków, co przewiduje, że powinniśmy wyjść z grupy z drugiego miejsca.

Swoje wyliczenia przeprowadzili też specjaliści z uniwersytetu w Leuven. Według nich Biało-Czerwoni wyjdą z grupy, jednak zajmą w niej dopiero trzecią lokatę. Belgowie zakładają, że Polacy mają 32% szans na wygraną ze Szwecją, 17% z Hiszpanią i 51% ze Słowacją. Według symulacji fazy pucharowej wynika, że nasza kadra odpadnie w 1/8 finału, natomiast po trofeum sięgnie Belgia, która w decydującym meczu pokona Hiszpanię.

Wielkie pieniądze w przypadku sukcesu Polaków można zgarnąć u bukmacherów. Za postawioną złotówkę w większości przypadków można zarobić około 80 zł. Na tym samym poziomie oceniane są szanse Szwedów, natomiast za postawienie na Słowaków można zarobić nawet 200 zł. Najniższe kursy są na Anglików i Francuzów (6 zł), a także Belgów (7 zł), Niemców (8 zł) i Hiszpanów (9 zł).

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER