stal mielec licencja gettinger

Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie

Fot. East News
2021-05-04

Podczas wtorkowych obrad Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała, że Stal Mielec nie spełnia trzech podstawowych kryteriów finansowych, w związku z czym na ten moment nie otrzyma licencji na sezon 2021/2022.

Jak możemy przeczytać w komunikacie komisji, Stal Mielec nie dopełniła obowiązku i nie przedstawiła sprawozdania finansowego. Dodatkowo do 31 marca nie uregulowała zaległości pieniężnych wobec innych klubów, ZUS-u oraz urzędu skarbowego.

Niespełnienie tych wymogów decyduje o tym, że na ten moment Stal Mielec nie zostanie dopuszczona w przyszłym sezonie nie tylko do rozgrywek Ekstraklasy, ale też I oraz II ligi bez względu na uzyskane do końca obecnego sezonu wyniki sportowe. Od decyzji komisji przysługuje możliwość odwołania, na co zapewne bardzo liczą w Mielcu. Włodarze Stali nie uczą się na własnych błędach, ponieważ w zeszłym roku zespół spotkała podobna sytuacja. Wtedy udało się wybronić pytanie, czy w tym także się uda?

Stal Mielec w oficjalnym komunikacie zapewniła, że odwoła się od decyzji komisji licencyjnej, a wszystkie brakujące dokumenty zostaną przedłożone, dzięki czemu wszystkie wymogi będą spełnione.

Na chwilę obecną ekipa z Mielca ma 3 punkty przewagi nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale zagrają do końca rozgrywek jeszcze 2 spotkania, w tym niezwykle trudne z Legią w Warszawie. Można więc zakładać, że jeśli Stal wygra któryś z trzech ostatnich pojedynków (z Rakowem, Legią lub Śląskiem) to przy pozytywnym rozpatrzeniu ich odwołania, będzie mogła się prezentować w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022.

Fot.:Artur BARBAROWSKI/East News

Zobacz także