kibice na stadionach

Kibice wracają na stadiony!

Fot. East News
Piro Shop
2021-04-28

Kibice będą mogli oglądać z poziomu trybun mecze Ekstraklasy jeszcze w tym sezonie! Na taką informację wszystko fani piłki nożnej czekali od pół roku. Jeśli zapowiedzi nie ulegną zmianie, to stadiony zostaną otwarte 15 maja. 

Mateusz Morawiecki ogłosił plan łagodzenia kolejnych obostrzeń w najbliższych miesiącach. Wśród poruszonych kwestii poza obiektami kulturalnymi, gastronomicznymi i hotelowymi znalazło się także miejsce dla sportu. Od 15 maja trybuny na meczach piłkarskich na otwartym powietrzu będą mogły zostać wypełnione w 25%. Kibice będą mieli więc okazję obejrzeć swoich ulubieńców pierwszy raz od 17 października 2020 roku.

Niestety nie wszyscy fani będą mogli dopingować ulubione zespoły na własnym obiekcie. Data łagodzenia obostrzeń od 15 maja oznacza, że tylko ostatnia kolejka Ekstraklasy rozegrana zostanie z kibicami na stadionie. Cieszyć się nimi będą mogły ekipy Cracovii, Jagiellonii, Lecha, Legii, Piasta, Pogoni, Śląska i Wisły Płock. Pozostałe drużyny rozegrają ostatnią kolejkę przed własnymi kibicami tydzień wcześniej, kiedy obostrzenia dotyczące stadionów wciąż będą obowiązywały. W nieco lepszej sytuacji są fani zespołów z 1. Ligi - tam rozgrywki trwają do 13 czerwca, dlatego wszystkie ekipy będą miały okazję usłyszeć doping podczas domowego spotkania.

Z trybun będzie można także obejrzeć spotkania Reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zmierzą się w sparingach przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) oraz z Islandią w Poznaniu (8 czerwca). Jak na razie nie ma informacji na temat dostępności biletów na te pojedynki.

Fot.:ADRIAN DENNIS/AFP/East News